Група "Мрійники"
ІІ молодша дошкільна група «Мрійники»
Вихователі: Агафонова Анастасія Юріївна
Помічник вихователя: Висока Наталя Віталіївна
Ми всі мрійники гарненькі,
Український славний рід.
Дбаймо, щоб про нас, маленьких
Добра слава йшла у світ…
Група "Мрійники" - займається краєзнавчою роботою.
Девіз групи:
Де злилися дві річки –
Виросло містечко,
І пустив коріння
Козацький старий рід.
Проминули роки –
Не впізнати містечко,
От би здивувався
Славний козак Ріг.
М.Ільченко
Одним із головних завдань сучасного дошкільного навчального закладу є: «Виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення до довкілля; збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров′я дитни» (Закон України «Про дошкільну освіту» ст.7).
Туристсько-краєзнавчий аспект відіграє важливу роль у вихованні дошкільників. Завдяки заняттям з краєзнавчої роботи у дітей збагачуються уявлення та знання про навколишній світ.
МЕТА:
Наш дошкільний заклад знаходиться в Центрально-Міському районі, де дуже багато визначних місць.
Завдання краєзнавчої роботи:
· Формування дитини, як особистості, реалізація її творчого потенціалу.
· Формування краєзнавчих знань, розширення кругозору.
· Підготовка дошкільників до свідомої участі в суспільному житті.
· Виховання в дошкільників громадянських і духовних цінностей, любові до природи, до оточуючого середовища.
· Проведення пізнавальних екскурсій по рідному місту.
Освітньо-виховна робота групи
у 2024-25 навчальному році
З 22 жовтня по 22 листопада проводився місячник взаємовивчення досвіду роботи вихователів. Були проведені заняття з:
· логіко-математичного розвитку, на яких закріпили знання дітей про геометричні фігури, цифри як символи, що позначають кількість предметів, поняття «більше», «менше», «стільки-ж», вчилися орієнтуватися в просторі, оперуючи поняттями «над», «під», «вище», «нижче», «посередині».
· мовленнєвого розвитку, на яких вчилися складати розповідь за малюнком; розповіді з власного досвіду за допомогою опорних слів, будувати питальні речення і відповідати на них; узгоджувати прикметники з іменниками в роді, числі, розвивати вміння володіти прийомами словозміни та словотворення.
· з природи, на яких розширили знання дітей про свійських тварин та птахів, догляд за ними; про тварин, що живуть в лісі, їх вигляд, особливості поводження; збагатити знання про перелітних і зимуючих птахів нашої місцевості; познайомити дітей із флорою рідного краю, зокрема з лікарськими рослинами, їх використанням у народній медицині.
· з навколишнього, на яких збагатили знання дітей про рідну державу, її символи, державну мову; розширили знання про український одяг; познайомили з українським військом (запорізькими козаками).
· з художньо-естетичного розвитку, на яких удосконалювали техніку малювання, ліплення, аплікації; вчились прикрашати площинні паперові форми; добирати колір та елементи візерунка.
Рекомендуємо батькам звернути увагу на розвиток зв’язного мовлення та пам’яті дітей; засвоїти поняття «вправо», «вліво», «вверх», «вниз»; більше уваги приділяти розвитку творчості дітей.
Краєзнавчий музей.
В Центрально-Міському районі знаходиться чудовий історико-краєзнавчий музей, якому виповнилося 50 років.
Якби не було музею, то дуже багато сторінок історії Кривбасу розкривалося б поступово й не так масштабно.
У грудні місяці ми плануємо відвідати музей, щоб познайомити дітей з історією рідного краю від прадавніх часів до сьогодення.
Також рекомендуємо батькам разом з дітьми відвідати музей та ознайомитися з експозиціями «Природа рідного краю», «Археологія», «Козаки». На другому поверсі можна ознайомитись з роботами художника Агієнко.
Відвідування музею для дітей буде дуже корисним. Це збагатить життєві враження про довкілля, та поповнить їх знання про історію розвитку рідного краю.
Музей знаходиться за адресою:
50000, Дніпропетровська обл.,
м. Кривий Ріг
вул. Каунаська, 16а
Дні роботи: понеділок-четвер
з 10.00 до17.00
тел. 90-28-12
Криворізький театр драми та
музичної комедії ім. Т.Г.Шевченка.
В одному з мальовничих куточків нашого міста на березі річки Саксагань, навпроти пам’ятника Великому Кобзареві, розташувався Криворізький театр драми та музичної комедії ім. Т.Г. Шевченка, який є одним з найулюбленіших місць відпочинку криворіжців та численних гостей міста.
Разом з героями Островського, Чехова, Горького на сцену театру прийшла естетика російської драматургії. На сцені театру можна побачити і зарубіжну класику: «Підступність та кохання» Шиллера, «Гамлет» Шекспіра, «Летюча миша» та «Циганський барон» І. Штрауса. Відвідуючи театр, ви можете познайомитись з українською класикою: «Наталка – Полтавка», «Сорочинський ярмарок», «Кайдашева сім’я ».
В січні ми з дітьми відвідали театр. Познайомили дітей з приміщенням, на чию честь він названий. Малюки зустрілися з акторами, познайомилися із працею декоратора та гримера.
Наприкінці місяця діти подивились дуже цікаву казку «Мій милий Августин». Діти були захоплені грою акторів, дивились виставу, затамувавши подих.
Завдяки екскурсіям до театру, бесідам діти мають елементарне уявлення про те, що театр є відтворенням життєвих ситуацій в акторській грі; емоційно сприймають театралізовані вистави; співчувають персонажам, емоційно реагують на їхні позитивні та негативні дії; розуміють мораль казки, диференціюють добро і зло, висловлюють свої враження від переглянутих театральних вистав; розігрують окремі епізоди казок.
Рекомендуємо батькам разом з дітьми частіше відвідувати наш театр драми та музичної комедії, тому що це сприяє всебічному розвитку дитини та розвиває творчий потенціал.
Віночок – оберіг дівочий.
Нещодавно ми ознайомили дітей із роллю українського віночка в убранні дівчини, особливостями його виготовлення, розміщенням та значенням його квітів, особливостями стрічок у ньому, різновидами віночків. Виховували у дітей любов та пошану до фольклорних символів українського народу.
Сядьмо у рядочок,
Сплетемо віночок,
Квіточка до квіточки,
Як і ми ось діточки!
Здавна в Україні всі дівчатка носили віночки. Це не лише прикраса, а й оберіг, «знахар душі», бо в нього є така чаклунська сила, що біль знімає, волосся береже. У віночок вплітали багато квітів: ружі, калину, деревій, безсмертник, волошки, нагідки.
Найпочесніше місце належало деревію – символу нескореності.
Віночки бувають різними:
- Віночок із барвінку
Хрещатий барвінок – зелена земля,
Ця квітка блакитна – символ життя.
- Віночок із ромашки та безсмертника
Ромашка і безсмертник
Дають здоров'я людям.
Із них відвари роблять,
Щоб діток напувать.
Вони ростуть повсюди
І нам допомагають
Всіх хворих лікувать.
- Віночок із квітів вишні і яблуні – символ материнської любові;
- Віночок терновий – символ страждання;
- Віночок із калини – символ краси дівчат, символ України;
- Віночок із чорнобривців – символ пам'яті, допомагав позбутися болю голови.
В наш український віночок вплітали 12 квіточок. І кожна – лікар – оберіг.
Давайте згадаємо прислів'я про віночок:
Гарний віночок – краса дівчини;
Віночок на голові для здоров'я;
У віночку калина – гарна дівчина;
Який віночок – такий голосочок;
Хто вміє віночок, той уміє життя любити.
Віночок дівчата починали носити з трьох років. У віночок вплітали три квіточки: чорнобривці, незабудки, ромашки. У чотири роки - доплітали безсмертник, потім доплітали барвінок, нагідки, волошки, гроно калини. До віночка прив'язували стрічки. Їх було десять. У центрі світло – коричнева – символ землі, далі жовта – колосок у полі; зелена &‐ життя; синя – вода; рожева – символ достатку; жовтогаряча – усмішка сонця; біла - пам'ять.
Усі стрічки повинні бути довшими за косу, бо оберігають її. Дівчатка одягали віночки у святкові дні.