Комунальний заклад дошкільної освіти №80 м.Кривий Ріг

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Погода в Україні

Група "Ласунчики"

 

 

          

             ІІІ  дошкільна група( спеціальна для дітей з вадами мови) «Ласунчики»

 

Вихователі: Яценко Лілія Олександрівна

                     

Помічник вихователя: Коваленко Світлана Володимирівна

 

Наше кредо:  «Без гри немає і не може бути повноцінного дитячого розвитку. Гра – це величезне світло, через яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ»

В. О. Сухомлинський

 

Ласувати люблять діти,
Як ведмедики медок
І життю завжди радіти
І ніколи не хворіти.

        Відомо, що основним шляхом пізнання світу є – гра. Різноманітність її форм уводить дитину у сферу реальних життєвих предметів, їх призначення, спосіб використання, допомагає пізнати саму себе, свої можливості та здібності. Саме для розвитку дитини в групі створені сприятливі умови, в яких дитина буде почувати себе комфортно.

 

Мета:

 Створити умови для розвитку ігрової діяльності дітей.
Вводити дітей до світу гри через забавлянки, потішки, колисанки.
Виховувати у дітей чуття співчуття, доброзичливість, уміння ділитися своїми радощами та перейматися радощами товаришів.
 

 

Завдання:

·       Створення умов для розвитку процесуальної гри через розвивальне середовище; підтримувати мовленнєву ініціативу, слово творчість дитини.

·       Виховувати позитивну налаштованість на природне та предметне довкілля.

·       Розширювати життєвий простір дитини, підвищувати її здатність активізуватися в ситуаціях, що потребують мобілізації зусиль, наполегливості.

 

Напрямки роботи:

 

  Удосконалення міжособистісних взаємин.
Розширення ігрових інтересів, способів пошуку.
 Спонукати до активності й самостійності в процесі ігрових дій.

Створенн

Створенні умови:

 «Пізнайко» (розвиваючий куточок).
«Дивовижні перетворення» (куточок ряжання).
«Ростемо здорові» (спортивний куточок).
 «Виховуємо разом» (батьківський куточок).
  «Маленькі дослідники» (куточок природи).
 «Посміхнись» (куточок усамітнення).
  «Сім' я»(куточок сюжетно-рольової гри).
  «Кольоровий світ» (куточок сенсоріки)
 «Чарівний пензлик» (куточок зображувальної діяльності)

 

 

Навчально-виховна робота групи

у 2017-18 навчальному році

В листопаді пройшла акція взаємовивчення досвіду роботи педагогів.

Серед занять які відвідали педагоги були такі: мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток, сенсорно-пізнавальний розвиток та художньо-естетичний розвиток.

На заняттях з мовлення діти вчаться складати речення з 2-3 слів, відповідати на запитання з змістом картинки. Дітям дуже подобаються вправи на вимову окремих звуків.

При спілкуванні з дитиною важливо не забувати, що треба розмовляти правильно, чітко вимовляти слова, виправляти дитину, якщо вона припустилася помилки.

На занятті з пізнавального розвитку діти знайомилися з поняттям сімя, з кого вона складається. Дуже важливо пояснити дітям, що ми повинні любити та поважати всіх членів родини, допомагати один одному, ніколи не сваритися.

Дітям дуже подобаються заняття з малювання, аплікації. На цих заняттях у них розвивається дрібна моторика рук, увага, творчість. В цьому віці треба слідкувати за тим, як дитина тримає олівець або пензлик, чи правильно вона сидить тощо. На результат виконання роботи впливає увага дітей, бажання порадувати маму або тата. Тому необхідно запам’ятати, що дитині потрібен стимул для виконання будь якої роботи. Дитина з задоволенням виконує роботи і шепоче, що це для мами.

Дуже цікавими є заняття з сенсорно-пізнавального розвитку. На цих заняттях зазвичай використовується багато ігор, роздаткового матеріалу. Малятам це дуже подобається. Відомо, щоб дитина запам’ятала щось їй необхідно це побачити, потримати в руках, скоштувати тощо.

 

Ігри для дрібної моторики рук

 

 

Поняття «дрібна моторика» означає точні рухові здібності рук. Науковцями доведено, що розвиток долоні, зокрема рухових здібностей пальців тісно пов'язаний із розвитком мовлення та мислення дошкільнят. Мовленнєві та рухові зони в корі головного мозку розташовані близько, а тому подразнення, яке виникає в руховій області кори великих півкуль, передається на центри мовленнєвої моторної зони та стимулює артикуляцію.

Рівень розвитку дрібної моторики — один із важливих показників загального інтелектуального рівня дитини. Доведено, що розвиток дії з предметами в ранньому та молодшому дошкільному віці позитивно впливає також на формування пізнавальних психічних процесів: сприйняття, пам'яті, уваги, уяви.

Оскільки з віком дитині знадобиться точна, координована робота кистей та пальців, наприклад, щоб малювати або вдягатися, то розвитку навичок дрібної моторики потрібно приділяти чимало уваги.

Спеціальні ігри та ігрові вправи, спрямовані на покращення дрібної моторики малюків, сприяють також розвитку спритності, уміння керувати власними рухами, концентрувати увагу на певному виді діяльності тощо.

 

                              «Намисто для ляльки»

Мета: розвивати дрібну моторик рук, закріпити знання дітей про основні кольори.

Обладнання: лялька, коробка,  тарілки за кількістю кольорів намистинок,  шнурки, 10— 20 крупних намистин основних кольорів.

Дорослий дістає коробку, в якій знаходяться намистини 4 кольорів. Треба уточнити, що в коробку є намистинки червонного, синього, жовтого та зеленого кольорів і запропонувати дитині розсортувати їх за кольорами.

Після того, як малюк впорався із завданням, дорослий дістає шнурки і пропонує виготовити разом прикраси для ляльки. Виготовляючи намисто можна чергувати намистинки за кольором, використовувати один колір або два тощо.

Намистинки можна зробити з фломастерів, котушок з під ниток, можна використовувати в якості намистинок невеличкі (за довжиною) макарони тощо.

 

 Дидактичні ігри з використанням

кришечок та прищіпок

 

«Веселі мухоморчики»

Завдання: вчити дітей викладати кришечки на кружечки, зображені на шапочках мухоморчиків, вправляти у розрізненні і називанні кольорів – жовтий, червоний, зелений, синій, білий, помаранчевий; розвивати дрібну моторику пальців рук, пам'ять, мислення, увагу.

Матеріал: площинне зображення грибів з кружечками певного кольору на шапочках, різнокольорові кришечки.

Хід гри

Дитина отримує зображення гриба з кружечками певного кольору, кришечки різних кольорів. Пропонується прикрасити шапочку мухомора, накладаючи кришечки на кружечки.

Можна використовувати різні зображення для гри, наприклад, чашка, новорічна ялинка тощо.

Промінчики для сонечка

Завдання: вчити дітей вибирати прищіпки певної величини та кольору і зачіплювати їх по контуру круга; закріпити знання про жовтий колір; розвивати дрібну моторику рук, зорову пам'ять; виховувати бажання творити.

Матеріал: картонні круги, прищіпки.

Хід гри

Дитина зачіплює прищіпки по контуру круга.

 

  

       Культурно-гігієнічні навички  

 

  Дуже важливо вже з найменшого віку виховувати у дитини культурно-гігієнічні навички: навички особистої гігієни, навички культури їжі, дбайливе ставлення до особистих речей, підтримання порядку та чистоти в навколишньому середовищі. Зупинимося на культурі харчування.

Дитина третього року життя повинна:

 їсти самостійно, відмовлятися від пропозиції годування з ложки;

 тримати ложку у правій руці, ретельно пережовувати їжу;

 не залишати на столі крихти хліба;

 за нагадуванням дорослого користуватуватися серветкою; 

 уміти помічати красиво сервірований стіл, гарний посуд; 

 упізнавати та називати деякі страви: суп, борщ, кашу, котлети, салат, пюре, сік, чай;

 за нагадуванням дорослого  дякувати за їжу, допомагати прибирати за собою посуд (тарілку, чашку, серветку).

    Гарних результатів в будь-якій справі можна досягти шляхом поєднання зусиль вихователів та батьків. Не будемо залишатися байдужими до наших дітей!

 

 Сюжетно-рольова гра

 

 

    У дитячому садку сюжетно-рольовим іграм відводиться важливе місце в роботі з дітьми.

  Уже в ранньому віці рекомендується добирати прості сюжети з життя і побуту дітей, використовуючи ляльки й інші сюжетні іграшки.

  Лялька для маленької дитини — найближчий образ; що відіграє роль «замінника людини».  Вона відповідає потребам дитини в активній діяльності, у різноманітних рухах, мовленні, задовольняє її прагнення глибше ознайомлюватися з навколишніми предметами.

  Лялька викликає в дитини інтерес до життя людей, формує пізнавальні інтереси до їх трудової діяльності, побуту, різноманітних стосунків.

  В іграх дітей 2—4-х років лялька найчастіше може виступати в ролі дитини. Малюк купає, перевдягає, вкладає її спаMsoNormalfont-size:14.0pt;mso-ansi-language:UKcalque_green Justified/font-size:14.0pt;mso-ansi-language:UK/spanMsoNoSpacing Justifiednbsp;span style=/span quot;serifspan/span font-size:14.0ptquot;;color:#6600FF;mso-ansi-language:UK mso-spacerun:yesspan style=ти, годує, пестить.

  Малюкам дуже подобаються ігри з ляльками. І для кожної дитини є місце в цих іграх.

 

 

 

 

Смачно нагодуємо.                                  
 

                                  Майбутні перукарі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                      У дорозі з дітьми

     Ось і настав довгоочікуваний теплий  сезон,коли частішають наші виїзди на дачу, до рідних, подорожі в природу. Влітку прагнемо взяти з собою й дітей, аби побачили світ, одержали нові враження, нові поштовхи до розвитку. Малята дуже радіють поїздкам, але почуваються у транспорті не завжди комфортно. Адже їм, таким непосидючим, доводиться тривалий час обмежувати себе в рухах. А ми, дорослі, збираючись в дорогу, не завжди дбаємо про те, щоб і дитина, і ми самі почувалися комфортно в автобусі, електричці, поїзді.    

  А ще часто з прикрістю для себе впевнюємося, що забули щось украй потрібне. Починаємо швидко шукати вихід із цього, нервуємо, й час нашої подорожі та перебування у транспорті стає справжньою мукою і для нас, і для інших пасажирів. А можна ж зробити так, щоб далека дорога була для всіх приємною, а для нас самих та дітей — цікавою.

 

Збираючись їхати відпочивати, обов'язково:

1. Вдягніть на дитину кілька "шарів" одягу, щоб у разі потреби можна було роздягнути її, а коли стане холодно — знову вдягнути. Це запорука того, що вона почуватиметься добре й не застудиться.

2. Тримайте під рукою шапочку, яка убезпечуватиме голівку малюка від сонячних променів, а за прохолодної вітряної днини захищатиме від холоду.

3. Візьміть із собою питну воду, щоб можна було у будь-який час угамувати спрагу, а в разі потреби — помити руки.

4. Не забудьте про засоби гігієни (мило, зубну пасту та щіточку, паперові серветки, туалетний папір тощо).

5. Потурбуйтеся про свої харчі. Адже невідомо, де, коли і якої якості їжу ви зможете купити. Обов'язково візьміть миті фрукти й овочі та продукти з тривалим терміном зберігання.

6. Подбайте про похідну аптечку, оскільки в дорозі дитина може погано почуватися або й зазнати травми. В аптечці мають бути: перекис водню, вата, йод, лейкопластирі, нашатирний спирт, знеболювальне, засоби від шлункових розладів та ін.

7. Щоб дитина мала чим зайнятись у дорозі, візьміть для неї: улюблену іграшку; журнал або книжку; невеличкий альбом та олівці (чи фломастери); дорожні ігри (мінішахи, нарди тощо).

8. Візьміть фотоапарат — зроблені під час подорожі знімки вашої дитини будуть доброю згадкою для вас, а згодом стануть історією родини.

 

Під час мандрівки ніколи:

  • не читайте дитині нотацій;
  • не повчайте її;
  • не сваріть;
  • не звинувачуйте її в тому, що вже сталося;
  • не згадуйте минулих прикрощів.

Краще:

  • пригадайте разом із дитиною приємні веселі моменти з попередньої подорожі;
  • розкажіть їй цікавинки з власних дитячих мандрівок;
  • спостерігайте з нею за навколишнім пейзажем, знаходьте у ньому щось незвичне, варте уваги;
  • розкажіть дитині щось цікаве про місцевість, у якій ви перебуваєте або куди їдете (історичний факт, легенду, вірш), чи разом придумайте казку, пофантазуйте;
  • грайте з дитиною у дорозі, наприклад:

у кольори — спостерігаючи за пейзажем, називайте якийсь колір, а дитина нехай знайде його у довкіллі й назве предмет (потім поміняйтеся ролями);

у геометричні фігури — називайте якусь фігуру, а дитина нехай знайде в довкіллі й назве предмет такої самої форми (потім поміняйтеся ролями);

у гру "Про все на світі" — називається якесь слово, останній звук його буде першим у наступному слові і т.д.

     Використовуючи все це під час подорожі, ви переконаєтеся, якими приємними, цікавими й незабутніми будуть години, проведені в дорозі. Тож подорожуйте на здоров'я!