Міжнародний день шахів.
20 липня у всьому світі відзначають Міжнародний день шахів. Відповідну постанову "Про проголошення Дня шахів в Україні" Верховна Рада ухвалила 1 листопада 2011 року.
Свято шахів в Україні встановлене в зв’язку з вагомими досягненнями українських шахістів на міжнародному рівні та для привернення уваги суспільства, органів державної влади, громадськості до шахів, як високоінтелектуального, доступного і наймасовішого виду спорту, забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популяризації шахів серед молоді.
Документ рекомендує Кабінетові Міністрів України невідкладно створити організаційний комітет з питань щорічного відзначення Дня шахів в Україні із залученням представників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, інших міністерств, відомств та громадських організацій та затвердити державну програму заходів із щорічного відзначення Дня шахів в Україні.
"Окремий наголос у документі зроблено на популяризації шахів серед молоді, школярів, тому це дає підстави до масового розвитку шахів в країні, а масовий спорт для нас зараз дуже важливий - без нього нема перемог у спорті високих досягнень, нема здорового і міцного духом населення", - сказав Голова Держслужби.
Він додав, що для підтримки масового розвитку шахів серед дітей та молоді будуть організовуватися змагання починаючи від школи, вищого навчального закладу і до всеукраїнського рівня. Окрім цього, необхідно відроджувати шахові клуби на місцях, в чому мають допомогти місцеві органи влади.
Він також наголосив, що наші шахісти, особливо в останні роки, активно зміцнюють імідж України як спортивної держави.
Нагадуємо, за останні роки найвидатнішими результатами українських шахістів стали: у 2001 році чоловіча збірна команда України у складі Василя Іванчука, Руслана Пономарьова, Володимира Баклана, В’ячеслава Ейнгорна, Олега Романишина, та Вадима Малахатька стала чемпіоном світу.
У 2004 році на 36-й Всесвітній шаховій Олімпіаді чоловіча збірна команда України у складі Василя Іванчука, Руслана Пономарьова, Андрія Волокитіна, Олександра Моісеєнка, Павла Ельянова, та Сергія Карякіна посіла 1 місце .
У 2008 році на 38-й шаховій Олімпіаді жіноча збірна команда України у складі Катерини Лагно, Наталії Жукової, Анни Ушеніної, Інни Гапоненко-Яновської, та Наталії Здебської посіла 2 місце.
В шахи грають падишахи.
Коні, тури і слони…
Пішаки… Ну, словом, шахи.
Королі – ото вони.
Гра азартна, дика, люта,
бо на рівні йде владик.
Тільки слово «шах» почути –
з шахівниці смертний крик.
Не з дубів різьблені лиця –
люди там стоять живі.
Й не дощана шахівниця –
поле смерті у крові.
Від Євфрату й до Євфрату,
там, де людство світ творив,
брат вбива такого ж брата
задля шахової гри.
Вже упав останній лицар:
коні впали, й пішаки,
й королі – на шахівниці
падишахські двійники.
А гравці у позолоті
чи сховалися за мур,
чи у небі в вертольоті
шлють загін нових фігур.