Комунальний заклад дошкільної освіти №80 м.Кривий Ріг

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Погода в Україні

Організація харчування

 

 

   Харчування дітей в дошкільному закладі   регламентується  Порядком про організацію харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005р. №242/329, наказом МОН, МОЗ України від 15.08.2006 №562/563 "Про невідкладні заходи з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах", №298/227 від 17.04.2006 "Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних навчальних закладах", постановою КМУ №1591 від 22.11.2004 "Про затвердження норм харчування у дошкільних та оздоровчих закладах".

Який розмір батьківської плати за харчування дітей у дошкільному  навчальному закладі та хто його визначає?

У відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002р. №1243 „Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів” та Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України 21.11.2002р. №667, розмір плати для батьків або осіб, які їх замінюють, за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах установлюється засновником (власником, уповноваженим органом) закладу один раз на рік відповідно до ст. 35 Закону України „Про дошкільну освіту”.

Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у розмірі, що не перевищує 50 відсотків у міській місцевості та 30 відсотків у сільській місцевості від вартості харчування на день.

         Яким має бути розмір батьківської плати за харчування дитини, яка відвідує спеціальний дошкільний навчальний  заклад (групу)?  

         Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002р. №1243 „Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів” та п.2.7. Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 21.11.2002р. №667, плата не справляється за харчування дітей у санаторних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу, спеціальних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку.

У яких випадках зменшується батьківська плата за харчування дитини у дошкільному  навчальному закладі?

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002р. №1243 „Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів” та п.2.3. Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 21.11.2002р. №667, знижки з плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах установлено в розмірі 50 відсотків сім’ям, які мають трьох і більше дітей.

 

         Харчування дітей.

 

   Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:

- перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;

- під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;

- після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

     Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

       Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

      Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:

- привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);

- виховувати слухняність, пошану до дорослих;

- заохочувати висловлювати прохання;

- навчати словам ввічливості.

   Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

    У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій. 

 

            Складники повноцінного харчування.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Режим харчування дитини вдома.

 

Як попередити харчові отруєння.

 

Анкета для батьків.

 

 Святковий стіл у день народження.

 

 Добова потреба в основновних речовинах.