Комунальний заклад дошкільної освіти №80 м.Кривий Ріг

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Погода в Україні

Дитячий гороскоп

                                                
            

         Дитячий  гороскоп  від 

 

                                                                 Лінди       Гудман                                                                

                                       Дитина-Овен 

                                                ...- Відчуваю, щось мене знизу піддало

                                       і р-раз у небо, як вертушка!  

    Варто батьку або матері на секунду відволіктися, як маленький Овен з червоним від натуги лицем у всю силу своїх легенів вимагатиме уваги. Як це так, його не помічають? Хто тут головний?

   Головний, звичайно ж, він, Овен. Він дасть вам це зрозуміти з самого свого народження. Якщо він вже може тримати в руці ложку, то барабанитиме нею по тарілці до тих пір, поки їм не займуться. Він не дозволить вам годувати його тим, що йому не подобається. Пюре з овочів виплюне на підлогу, тарілка з

неулюбленою кашею надіта на голову, а її вміст розмазав по обличчю, щоб показати всім, що ця не та їжа, яка потрібна немовлятам. При цьому дівчатка будуть не менш рішучі в своїх діях, ніж хлопчики. А може, і більш, тому що навряд чи можна уявити таку залізну рішучість у юного і ніжного створіння. Правда, хто сказав, що це створення - ніжне? Метал квітня - залізо, а камінь - алмаз, а що може бути твердіше за алмаз?

   Малюк-Овен почне говорити і ходити раніше своїх однолітків. Їм буде дуже важко управляти. Спробуйте пригрозити пальцем вашому нащадкові-Овнові, і він у відповідь зробить те ж. Займатися його вихованням слід з перших днів. Будьте напоготові: він схильний до нещасних випадків, особливо до поранень голови і обличчя. Колючі, ріжучі предмети і сірники треба прибирати подалі, інакше він неодмінно за них схопиться і випробує у дії. Думаєте, порізавшись або обпікшись він чому-небудь навчиться? Нічого подібного!. Він продовжуватиме в тому ж дусі, а ви ризикуєте заробити постійний головний біль.

   Коли Овен трохи подорослішає, він часто накидатиметься на вас з обіймами і поцілунками. Такий демонстративний прояв ніжності властивий Овнам.

   Якщо ви намірилися запросити кого-небудь з родичів посидіти з вашим чадом, поки ви будете в гостях, краще за цю людину заздалегідь про все попередити. Інакше яка-небудь тіточка Катя, зловивши Овна за викраданням цукру і зробивши йому зауваження, почує у відповідь люті обурені крики типу "Не смій мені наказувати", супроводжувані відчайдушним тупанням ногами. Бідну стареньку засмутить не тільки подібна реакція з боку дитяти, але і те, що, люто тупочучи, він зламав собі палець на нозі, і їй належить пояснювати все батькам.

   Ставши старшим і перехворівши всіма добре і мало відомими хворобами дитячого віку, ваш скарб почне проявляти характер. Його поведінка стане зовсім непередбачуваною, якщо хто-небудь спробує перешкодити йому зробити задумане. Проте лютий спалах буде недовгим і незабаром зміниться сяючою усмішкою.

   З дивовижною щедрістю він ділитиметься іграшками зі своїми товаришами. Але щедрість тут же випарується, коштує комусь з них зачепити його відчуття або встати на шляху до досягнення мети.

   Маленькі Овни ? не дуже старанні учні, і скільки б ви не ставили їм у приклад інших, більш слухняних дітей, це не справить на них належного враження. (Я сподіваюся, Господь не зіграв з вами злий жарт, нагородивши декількома Овнами). Замість того, щоб нарікати Дитині-Овнові, киньте йому виклик, і він із захопленням його прийме. Наприклад, скажіть, що він хоч і вчиться гірше за свого приятеля, ви від цього не любите його нітрохи не менше. Господи, що тут почнеться! Він засяде за підручники, щоб довести вам, а заразом і всьому світу, що він краще. Переконавшися в чарівній силі такого експерименту, не забудьте повідомити про нього вчителеві. Повірте, він буде в захопленні, особливо, якщо в його класі не один, а декілька Овнів. Зазвичай Овни швидко схоплюють суть, добре запам'ятовують і відмінно засвоюють предмет, якщо прикладають хоч якісь зусилля. Доводиться тільки дивуватися, чому при високих результатах тестів на коефіцієнт інтелекту вони в класі зазвичай на передостанньому місці. Так буває, поки не зачеплена їх самолюбність. Та варто лише його зачепити, як Овен в лічені хвилини стає першим!

   У Дітей-Овнів багата уява, вони мрійливі і сентиментальні, і, якщо існує такий тип, як практичний ідеаліст, то ваша дитина ? чистісінький прояв цього феномена. Він наївний і твердий, м'який і напористий одночасно і всі ці риси дивовижним чином переплетені в його характері. Він постійно захоплюватиме і дивуватиме вас, і не тільки вас, але і своїх майбутніх друзів, ворогів, товаришів по службі, начальника і кохану.

   Діти-Овни? заводії в компанії однолітків, вони генератори ідей. Але спробуйте не піти у них на поводу або запропонуйте їм поділитися лідерством. Тут почнеться буря. Тому Овнів з самого дитинства слід привчати до дисципліни і терпимості, інакше їм у житті доведеться дуже важко. Пам'ятайте, що в глибині душі Овен дуже ніжний, він страшно боїться не сподобатися і бути нелюбимим. Коли відкидають його або його ідеї, він у відчаї. Він прибіжить до вас за утіхою весь в сльозах, і ви повинні будете заспокоїти і утішити його, адже його в житті чекає ще стільки неприємностей, великих і малих.

   Овен щиро вірить у казкових хресних з чарівною паличкою і у велетнів, здатних одним помахом руки обернути в руїни ціле місто. До нещастя, Овни намагаються ототожнити ці казкові персонажі з реальними людьми і часто приймають бажане за дійсне. Велетні виявляються бандитами, а казкові хресні ? пройдисвітами. Поки Овни усвідомлюють, хто є хто, вони встигають відчути декілька вельми чутливих уколів. Але Овнів це не бентежить. Вони ще покажуть цьому тупому і бридкому світу все, на що здатні. Відмовити Овнів від нерівної боротьби практично неможливо, вони боротимуться за праву справу до перемоги. Представляєте, скільки шишок вони наб'ють, і добре ще, якщо все кінчиться тільки шишками.

   Готуючи подарунки Овнам, ховайте їх подалі? Овни у своєму нетерпінні не захочуть довго чекати сюрпризів. Постарайтеся подовше зберегти їх віру в Санта Клауса.

   Руйнування віри веде до озлоблення. Дитина-Овен, з якою в дитинстві зверталися занадто жорстко, може вирости жорстокою і нетерпимою і, навпаки, вихований мудрими і люблячими батьками, він буде поступливою, приємною і щедрою людиною. Дитина-Овен не терпить наказів. Попросіть його про що-небудь з посмішкою, і він розіб'ється для вас в коржик. Не можна руйнувати його упевненість у собі. Це для нього як повітря, яким він дихає. У дитинстві він здатний втекти з будинку. Не надавайте цьому надмірного значення - це один з проявів характеру, до того ж за час мандрів він, мабуть, і порозумнішає. Пояснюйте йому, що слід бути добрим по відношенню до молодших і слабких, він до цього прислухається.

   Якщо в дитинстві Овна оточують холодні, непривітні люди, це може завдати йому сильної душевної травми, але не зломити (пам'ятайте про алмаз!). Овен пристрасно любить книги і тягнеться до знань, але може не захотіти витратити роки на навчання в коледжі. Йому хочеться швидше зануритися в атмосферу справжнього життя, а не сидіти стільки часу узаперті. Не турбуйтеся! Чим більше він норовиться, чинить опір регулярним заняттям, беручись то за одне, то за інше, тим швидше, пізнавши недоліки такої «розкиданості», самостійно прийде до того, в чому ви намагалися його переконати. Навчаючи його чомусь, дійте за допомогою логічного переконання і любові. І те, і інше йому до душі. Якщо впливати на нього за допомогою повчань і сили, результат виявиться прямо протилежним бажаному. Частіше повторюйте йому, що вам в ньому подобається, і він прагнутиме не робити того, що вам не подобається. Дитину-Овна слід постійно чимось займати, інакше надлишок енергії може привести його до біди. Щоб відновити витрачені сили, Овен повинен багато спати і неодмінно дотримуватися режиму.

  Дитина-Овен любить казки про хоробрих благородних героїв, які підкорюють світ. Він все життя свято вірить у гномів і фей, навіть тоді, коли у нього з'являються власні діти. Овен, вихований чуйними і люблячими батьками, буде не просто безпідставним мрійником, але і доб'ється виконання всіх своїх заповітних бажань.

                     

 

                             Дитина-Тілець

 

     Упертість, бажання наполягти на своєму виявляться у вашій дитині рано, швидше за все ще в пологовому будинку. Спробуйте надіти на нього сорочечку або кофтинку, якщо він цього не хоче. Він наполегливо притискуватиме ручки до тіла, і ви ніякими силами не зможете їх розігнути, щоб просунути в рукави.

 

  Якщо вам же вдасться наполягти на своєму, то малюк, тільки що за секунду до цього що посміхався, весь напружиниться, обличчя його почервоніє, і він підніме такий рев, що збіжаться всі сестри і санітарки з інших поверхів. Цим криком ваш маленький Тілець показує, що він не любить, коли на нього тиснуть.

   Так відбуватиметься всякий раз, коли ви намагатиметеся змусити його зробити щось проти його волі. При цьому, будучи сильним, він відчайдушно чинитиме опір. Раджу мамам Тільців нарощувати більше м'язів, щоб справитися зі своїми свавільними нащадками.

   Але впертість, мабуть, єдина негативна риса вашого малюка. І хлопчики, і дівчатка Тільці на диво ласкаві і люблять голубитися. Вони часто просяться на руки і на коліна, щоб їх потискали і поцілували. З таким же задоволенням Тілець відноситиметься до ваших друзів, звичайно, якщо вони йому подобаються. Батько насилу встоїть проти декілька незграбної грації Дочки-Тільця, тоді як мати обожнюватиме симпатичного здоров'яка-сина. Діти-Тельці зазвичай добре розвинені фізично і можуть похвалитися відмінним здоров'ям. Причому хлопчики вже з ранніх років - майбутні чоловіки, сильні, міцні, вольові, підтягнуті, тоді як дівчатка - справжні жінки, дбайливі, ласкаві, ніжні, акуратні. Деякі дівчатка, правда, мають хлоп'ячі захоплення, люблять битися і лазити по огорожах, та варто їм нагадати, що вони майбутні жінки, і вони миттєво перетворюються в зразкових юних панночок.

   Тільці навіть в ранньому дитинстві самостійніші, ніж інші діти. Вони міцні не тільки фізично, але й морально, рідко схильні до зміни настроїв. Звичайний настрій Дітей-Тільців, коли їх ніщо не злить, - спокійний і доброзичливий. У них, навіть у дитячому віці, відчувається якась дорослість, зрілість. Зазвичай вони добре поводяться в компанії дорослих, якщо не обертати на них особливої уваги. Якщо ж Тілець стає центром уваги, він стушовується і як би проковтує язика.

   Тільці зазвичай не лізуть в чужі справи, вважаючи за краще займатися власними. Але навіть не думайте тиснути на них, примушуючи що-небудь зробити. Толку все одно не буде. Зазвичай Дитина-Тілець, на яку сильно тиснули в дитинстві, зростає похмурою і жорстокою. Маючи справу з Дитиною-Тільцем, ви повинні користуватися тільки одним засобом - любов'ю. Не підвищуйте на нього голосу, говоріть з ним м'яко, логічно, умовляючи його зробити те, що ви хочете. Ніколи не наказуйте йому. Ви можете годинами безрезультативно примушувати його підкорятися вашому бажанню, тоді як хвилинної ласкавої розмови і поцілунку буде досить, щоб він зробив для вас все на світі.

   З раннього віку Тілець відрізняється здоровим глуздом. Він виконає все, що йому здасться розумним, тільки ви раніше повинні дати тямуще пояснення. Фраза: "Сказано тобі, зараз же марш у ліжко" ніяк на нього не подіє. Краще подіють слова: "Збирайся спати, дружок. Скоро погасять світло і в темноті ти все одно не зможеш грати". А можна запропонувати й інший варіант: "Зараз наше малятко ляже в ліжечко, надіне чудову теплу піжаму з рожевими слониками, а мама почитає йому на ніч улюблену книжку". Запевняю вас, як би він не упирався до цього, подібні слова не залишать його байдужим і він поспішить швидше улягтися, щоб послухати казку.

   Колір і звук мають важливе значення для його емоційного розвитку. Яскраві оранжево-червоні тони зроблять його неспокійним. Пастельні відтінки блакитного і рожевого кольорів подіють на нього добре. По поведінці Тільця завжди можна вгадати вплив на нього того або іншого кольору. Співзвучні його натурі ніжні тони роблять його спокійним, а кричущі тони порушують його спокій. Теж і зі звуками. Гучні звуки створюють на нього такий же вплив, як і яскраві кольори.

   Добре в ранньому дитинстві почати учити Тільця музиці і співу. Майже у всіх Тільців низький, з м'яким тембром мелодійний голос, а деякі володіють чималими музичними здібностями. Тому чим раніше вони почнуть серйозно займатися, тим краще. Тільці віддають перевагу класичній музиці перед естрадною і народною. Перевірте і художні здібності своєї дитини. Час покаже, чи стане він художником-професіоналом, але те, що він навчиться розбиратися в живописі і непогано малюватиме, не перешкодить йому в житті.

   Зазвичай у школі вчителя ставлять Дитину-Тільця в приклад всьому класу. Тільці найчастіше працелюбні, зібрані і добре вчаться. З них рідко виходять вундеркінди, як із Близнюків, Водоліїв і Овнів, зате вони ніколи не бувають на поганому рахунку. Тілець не схоплює все на льоту, але дуже довго пам'ятає засвоєний урок. Зазвичай вони ретельно готуються до занять, тому контрольні і заліки здають добре. Непідкупна чесність, сила і здоровий глузд Тільців завойовують симпатії класу і роблять їх ватажками.

   Ваш Малюк-Тілець через свою упертість може створити вам деякі неприємності в юному і перехідному віці, наприклад: з'їсти смаженого курчати, яким ви збираєтеся пригощати ввечері гостей, розірвати свій вихідний костюмчик, влізаючи на огорожу, спробувати вирізати ножиком красивий узор на меблях. Але це все проблеми ніжного віку. Зате в юності, узявши напрокат батьківську машину, ваш Син-Тілець не тільки не розіб'є її, але навіть не подряпає. Він ніколи не забуде день вашого народження.

   А ваша Дочка-Телець матиме затишний, доглянутий будинок і із задоволенням запросить вас на прекрасний недільний обід, а її діти, ваші онуки, будуть чудово виховані. Отже, найголовніша рекомендація при вихованні Дитини-Тільця - більше ніжності і любов, і він, ставши дорослим, стократ відплатить вам за всі ваші старання.

 

 

 

 

 

                              Дитина-Близнюки

 

                                                      Говорить тріска равликові:

                                                      Швидше, дружок, йди!

                                                     Мені на хвіст дельфін наступить

                                                     - він плентається позаду.

    Якщо у вашому будинку з'явився Малюк-Близнюк, будьте готові до того, що наступні півтора-два десятиліття вам доведеться крутитися вдесятеро швидше, ніж раніше. Інакше ваша дитина, яку можна порівняти хіба що з кулькою ртуті, вислизне з ваших рук так, що ви і не помітите.

   Статистикою встановлено, що в першій половині червня народжується більше близнят, ніж у будь-якому іншому місяці, але навіть якщо у вас народилися не двійнята, а всього лише одна дитина, клопоту і турбот вона доставить не менше, ніж двоє, а то і троє дітей. Почати з того, що вона незвичайно рухома і вам доведеться весь час бути напоготові. Ходити і говорити Близнюки почнуть раніше інших дітей. Причому пересувається він із такою швидкістю, що вам весь час здається, що в очах у вас двоїться. Тільки що вам насилу вдалося схопити його за руку, коли він намагався засунути палець в працюючий міксер, і ось він уже на балконі, з небезпекою для життя звісившися через поручні, намагається дотягнутися до квітки петунії. Просто чудуєшся, як йому вдається бути в двох місцях одночасно.

   І тут я раджу вам пригадати, що Близнюків опікує Меркурій - бог часу, що зображається у виблискуючому срібному шоломі і з крильцями на сандалях. Тепер розумієте, звідки у вашого нащадка така прудкість?

   Вам навряд чи вдасться надовго помістити вашого Близнюка в манеж. Йому, як носієві знаку Повітря, потрібний постійний рух, а манеж сильно обмежуватиме його свободу, що негативно позначиться на формуванні характеру Близнюка.

   Дитина-Близнюк часто дратує дорослих швидкими, метушливими рухами. Потрібно бути терплячими, пам'ятаючи, що така вже натура Близнюків, і робити дві-три справи одночасно для них так само природно, як для більшості - одне. Тому не примушуйте його бути равликом.

   Коли він виросте, він порадує вас відкриттями, причому не в одній, а відразу в декількох областях. Безліч здібностей - відмінна риса Близнюків.

   У школі Близнюки схоплюють все на льоту. Завдання, які більшість учнів ставлять у безвихідь, у бБлизнюків зазвичай не викликають ані найменших складнощів. Діти-Близнюки обожнюють спілкуватися зі своїми однолітками, часто стаючи центром уваги завдяки яскраво вираженим ораторським здібностям.

   У Близнюків нерідко однаково добре розвинені обидві руки: вони можуть писати і малювати як правою, так і лівою. Пальці у близнюків, як правило, тонкі і гнучкі, тому багато хто з них згодом стає хорошими хірургами, зубними лікарями, годинникарями. Близнюки непогано грають на музичних інструментах, а спритність пальців сприяє тому, що фокусниками найчастіше бувають люди саме цього знаку.

   Близнюки чудово копіюють людей, помічаючи їх щонайменші особливості.

   Через яскраву, розвинену уяву й уміння барвисто описувати події Близнюка часто дорікають у брехні. Але це пояснюється не фальшивістю його характеру, а бажанням пожвавити розповідь, додати їй якомога більше гостроти. Тому Близнюка з раннього віку треба привчати говорити правду і відрізняти вигадку від брехні. Володіючи прекрасними мовними здібностями, близнюки з легкістю оволодівають іноземними мовами.

   Роблячи уроки, близнюки часто включають радіо, телевізор або магнітофон. Усі доводи проти такої системи натрапляють на наполегливий опір. Раджу вам (звичайно, у тому випадку, якщо це не відбивається на якості виконання) не перешкоджати вашій дитині робити так, як вона вважає потрібним. Пам'ятайте, що дитина без усіляких проблем для себе здатна робити декілька справ одночасно.

   Основні небезпеки, що підстерігають Близнюка, - це нетерплячість і ненаполегливість. Близнюк не відрізняється і пунктуальністю. Він частенько перебиває співбесідника, позбавляючи його можливості висловитися, що не може не викликати роздратування. Близнюк часто відволікається, йому важко зосередитися на головному.

   Хлопчик-Близнюк може півдня висіти на телефоні, змінює захоплення і друзів мало не кожного тижня. Дівчатка-Близнюки мають масу поклонників і по сто разів на день то гірко плачуть, то весело сміються. Коротше, з ними не скучиш.

   Близнюки з породи тих людей, які всюди сунуть свій ніс; їм цікаво все, що їх оточує, і такими вони залишаються на все життя. Вам може здаватися, що Близнюк нічого не доробляє до кінця, вічно метушиться і кудись біжить, а він просто прагне пізнати те, про що відомо лише йому одному.

 

 

 

 

 

                                 Дитина-Рак

 
                                           Ні, ви тільки подумайте! Який сьогодні 

                                                     день дивний. А вчора все йшло як завжди.  

   Запам'ятайте сказане раз і назавжди, щоб потім не дивуватися: настрій вашого немовляти Рака мінятиметься частіше, ніж ви мінятимете йому пелюшки (у переносному розумінні, звичайно). У Дитини-Рака з дитинства проявляється дивовижна зорова, смакова, слухова і інша пам'ять. Ставши дорослим, вона розповість, чим її годували, які у неї були іграшки і які звуки вона чула в дитячій.

   Спостерігати за Дитиною-Раком надзвичайно забавно: за одну хвилину на її обличчі змінюються десятки виразів.

   Для Малюка-Рака більше, ніж для інших дітей, важлива емоційна атмосфера будинку. Якщо він відчує недостатню підтримку і любов близьких, він може замкнутися в собі і почати комплексувати.

   Діти-Раки зазвичай спокійні, урівноважені, люблять довго грати самі з собою. Завдяки багатій уяві їм ніколи не буває нудно. Часто Дитина-Рак замість реальних друзів має друзів вигаданих, створених її уявою. Вона настільки захоплюється подібною грою, що розповідатиме батькам, що робили її "друзі", про що думали, і навіть запросить їх за свій стіл, а ви повинні вдавати, що кладете їжу і наливаєте чай не тільки дитині, але і її друзям. Взявши участь в подібній грі, ви завоюєте довіру своєї Дитини-Рака. Та звичайно слідкуйте, щоб дитина не «загравалася» і пам’ятала, що вигадане, а що реальне.

   Діти-Раки полохливі і великі плакси. Але плач їх нерідко викликаний не капризом, а переляком, боязню. Тому не варто їх за це карати, а краще приголубити і пояснити, що все це не так страшно, як їм здається.

   Емоційність маленьких Раків пояснюється їх незвичайно витонченою, артистичною натурою. Якщо ви з розумінням віднесетеся до подібного прояву емоцій, то допоможете розвинутися і зміцнитися творчим здібностям дитини. Інакше зайва емоційність переросте в жалість до себе, ниття і похмурість, а страхи обернутися злістю, підозрілістю і жорстокістю.

   Але, приділяючи Дітям-Ракам підвищену увагу, не перегинайте палицю. Дуже велика опіка може призвести до того, що, ставши дорослим, Рак буде несамостійним, слабохарактерним і беззахисним. От чому, виховуючи Рака, як утім, і будь-яку іншу дитину, слід дотримуватися золотої середини: ласка і строгість повинні рівномірно чергуватися, правда, ласки може бути і більше, але не на багато.

   У школі Діти-Раки виявляють особливу цікавість до історії, відмінно пам'ятають усі дати і події; таке враження, ніби вони самі були очевидцями битви при Ватерлоо або відкриття Америки Колумбом. Багато хто з них згодом стає акторами, фотохудожниками, музикантами і представниками інших творчих професій.

   Будучи надзвичайно вразливими, Діти-Раки часто фантазують. Причому не завжди вгадаєш, де закінчується правда і починається вигадка. Розповідаючи про повсякденні події, вони так прикрашають їх, що інші діти часто обзивають їх брехунами. Але це не брехня, а лише інше, ніж у звичайних людей, бачення світу.

   Діти-Раки з раннього віку виявляють цікавість до грошей, причому інтерес не споживчий, при якому діти випрошують гроші у батьків. Як тільки Раки прагнуть самі заробити на кишенькові витрати! Обов’язково давайте своїй дитині можливість заробляти (не миттям посуду вдома, звичайно), допомагаючи комусь по роботі. Причому хлопчиків привертає мир бізнесу, а дівчатка більше цікавляться кулінарією і домашніми справами. Обидві ці якості вельми похвальні.

   Діти-Раки дуже дбайливо ставляться до родичів, шанують сімейні традиції, небайдужі до фінансового положення сім'ї. Раки віддають перевагу книгам про героїв і видатних людей, часто в уяві ставлячи себе на їх місце. Раки люблять тварин і із задоволенням за ними залицяються. Виняток становлять лише ті діти, кому в дитинстві самим бракувало любові і тепла. Але за це треба винити не дітей, а тих, хто їх виховував.

   Ставши дорослими, Діти-Раки не забувають рідну домівку. Мабуть, вони найуважніші зі всіх дітей. При щонайменшій нагоді, навіть якщо вони живуть на іншому край світу, вони із задоволенням відвідають країну свого дитинства.

 

 

 

 


 

                                         Дитина-Лев

              Раз Труляля і Траляля вирішили відлупцювати один одного. 

             Через те, що Траляля зіпсував брязкальце – 

             Хороше і нове зіпсував брязкальце.                  

    Типове Левеня - веселе, щасливе, грайливе створіння. Правда, тільки в тих випадках, коли все робиться так, як він захоче. Спробуйте стати у нього на шляху і не дати йому бажане ? він тут же підніме такий рев, що ви поспішите без зволікання виконати його вимогу. Діти-Леви ще в дитинстві стають ватажками та лідерами в іграх. Вони люблять підпорядковувати інших своїй волі, чому матері скромніших і замкнутіших дітей їх не люблять. У подібній поведінці в принципі немає нічого поганого, треба тільки вчасно порадити Левеням бути уважнішими і співчутливішими до інших дітей. Дітям-Левеням властиво природжене відчуття гордості, частенько рясно приправлене пихатістю. Вони з великою гідністю, як належне, приймають поклоніння, обожнювання і любов не тільки найближчих родичів, але і всіх оточуючих.

   Діти-Леви активніші, рухоміші, а часом і неспокійніші, ніж інші діти. Потім раптом на них нападає період ліні, коли вони не бажають поворушити навіть пальцем. У цьому випадку не варто йти у них на поводу і заохочувати їх лінь, інакше дитина може перетворитися на домашнього тирана. Ті Леви, яких у дитинстві навчили зважати не тільки на власні витребеньки, але і на бажання інших, надалі стають чарівними, приємними створіннями. Виховуючи Левеняти, слід в рівних долях застосовувати різку і пряник, використання тільки одного з цих засобів виявиться не просто малоефективним, але принесе велику шкоду.

   Діти-Леви бувають двох типів. Найбільш поширений тип: рухомий, веселий, грайливий, відкритий. Другий, рідкісніший тип: тихий, немов би забитий. Це ті Левенята, чия гордість і самолюбність сильно постраждали в дитинстві або від недоліку уваги, або від владних батьків.

   Не думайте, що ваших хлопчика або дівчинку Левеня буде легко змусити робити неприємну роботу по будинку, якось: виносити сміття, мити посуд, прибиратися. Вони, звичайно, можуть допомогти батькам, але тільки в якихось особливих випадках, наприклад, перед приходом гостей. Тут вони, особливо дівчатка, із задоволенням візьмуть участь в сервіровці столу, розстановці квітів і так далі

   Учителі можуть цілком покластися на учнів-Левенят у питаннях допомоги однокласникам. Леви з дитинства люблять розпоряджатися і давати поради, і тому таке доручення буде сприйнято ними із захопленням.

   Діти-Леви розумні, швидко схоплюють матеріал і могли б бути кращими в класі, коли б не одвічна лінь. Вона часто заважає їм у навчанні. Вони вважають за краще вивчати те, що дається відразу, а останнє просто ігнорують. Тому у Дітей-Левів треба виробляти навички посидючості і працьовитості. Стосовно грошей Діти-Леви дуже вимогливі. Їм потрібні не тільки кращі, ніж у інших плаття, черевички і курточки, але і кишенькових грошей у них повинно бути більше, ніж у всіх інших. При цьому вони з презирством відкинуть вашу пропозицію заробити гроші самим. Витрачати вони люблять, а ось заробляти їм краще повчитися у Раків або Дев.

   Подорослішавши, Діти-Леви раніше інших виявляють цікавість до протилежної статі. У перехідному віці і в юності вони часто і пристрасно закохуються, хворобливо переживають любовні невдачі, часто сваряться і тут же миряться з друзями ? коротше їх емоційне життя надмірно наповнене. Усі Діти-Леви дуже люблять вечірки, зборища і ходіння в гості. Вам доведеться надати їм свободу, інакше вони скористаються нею без вашого дозволу.

   Виховувати дитинчати-Левеня не так-то просто, зате якщо ви виростите його гордим, сміливим і розумним Левом або прекрасною, ласкавою і гордою Львицею, ваші зусилля будуть винагороджені сповна.

 

 

 

 


 

                                   Дитина-Діва

                                                   А юних Устриць втримати

                                                  Який би смертний міг?

                                                  Вони в нарядних черевичках

                                                  Виходять на пісок.

                                                  І вимивши руки і обличчя

                                                 Прохолодною водою

                                                 Вони поспішають, вони повзуть

                                                 Одна услід за іншою.

    Із самого народження юна Діва наслідуватиме звукам і копіюватиме оточуючих, причому дуже точно. У цьому виявиться так рідко згадуваний акторський талант Дів.

   Дитина-Діва швидка і кмітлива, і в той же час тиха і безшумна. Ці, здавалося б, несумісні, полярні якості і визначатимуть все її подальше життя.

   Не намагайтеся нагодувати свого малюка яблучним пюре, якщо він хоче персикове. Це марно. Він вправно вивертатиметься від ложки з нелюбимим пюре і при цьому чарівно посміхатися. До того ж у нього рано можуть виявитися незвичайні смакові пристрасті: наприклад, шпинату він віддасть перевагу над морозивом. Виникнувши в ранньому дитинстві, подібна вибірковість залишиться на все життя і буде стосуватися не тільки їжі. Якщо виключити деяку вередливість у їжі і невеликі розлади шлунку, виховувати Малюка-Діву - одне задоволення.

   Діти-Діви майже ніколи не влаштовують істерик, дуже акуратні, завжди кладуть на місце свої іграшки. Хоча в компанії однолітків Діву зазвичай не видно і не чутно, у колі сім'ї і друзів вони відчувають себе відмінно. Говорити вони починають рано і розмовляють дуже швидко і зрозуміло. Дитя-Діва рідко заподіює засмучення домашнім, а вже для матері він просто знахідка - із задоволенням, незалежно від статі, допомагає їй у домашніх справах. Діти-Діви зазвичай слухняні і їм не потрібно багато разів повторювати що-небудь. У школі вони найчастіше улюбленці вчителів - з ними не тільки найпростіше домовитися, але вони уважніше за всіх роблять уроки. Навчати чому-небудь швидко схоплюючу Дитину-Діву - одне задоволення.

   Разом із цим не захоплюйтеся критикою, особливо у присутності сторонніх - це нанесе їй велику моральну шкоду. Зауваження слід робити тактовно, у спокійному тоні, пояснивши, в чому вона помилилася. І Діва поспішить виправити свій промах.

   Діви працелюбні, відповідальні й серйозні, але разом із тим ненав'язливі і приємні в спілкуванні. Правда, якщо ними зневажають розв'язніші однолітки, вони зазвичай замикаються в собі. Як староста класу Діва, спокійна і тактовна, буде, поза сумнівом, на своєму місці. Проте, якщо хто-небудь робить явну помилку, включаючи викладача (який, як і всяка людина, може помилятися), Діва не упустить промаху і неодмінно зробить зауваження, чим може ввести бідолаху у фарбу. Студенти-Діви зазвичай украй в’їдливі й копіткі, довго працюють у бібліотеках, вважаючи за краще отримувати знання з книг, а не з вуст навіть авторитетних людей.

   У дитинстві з Дівамі потрібно дуже багато займатися, читати і грати (переважно в інтелектуальні ігри), інакше (якщо є хоч щонайменші пропуски в їх освіті), ставши дорослими, вони відчуватимуть себе збитковими. Для решти знаків Зодіаку незнання чого-небудь ніколи не буває так болісно, як для Дів.

   Коли хлопчик або дівчинка Діва починає цікавитися протилежною статтю, краще зробити вигляд, що нічого не відбувається. Загострювати увагу на цих проблемах - якнайкращий спосіб добитися того, щоб дитина замкнулася в собі і думала, що він здійснює щось нечисте. (Пам'ятаєте, що знак Діви народжує більшість неодружених і старих дів.)

   Дитина-Діва, як ніхто інший, потребує постійних підтверджень вашої любові, що висловлюються поцілунками і так далі. Недолік батьківської ласки погано відіб'ється на її майбутніх взаєминах з людьми. Навіть дуже красиві і розумні маленькі дівчатка і хлопчики-Діви страждають від зайвої скромності. Говоріть їм якомога більше ласкавих слів, хваліть їх, захоплюйтеся ними. Це їх не зіпсує (адже вони в глибині душі самокритичні), а тільки вселить упевненість у своїх силах.

   У Діви з раннього віку виробляються певні звички. Вона не любить, коли порушують раз і назавжди встановлений розпорядок дня, беруть без попиту її речі або влізають у її справи. Якщо вона уникає прямої відповіді на запитання, безглуздо катувати її далі. Дитина-Діва тонко помічає особливості членів сім'ї і прекумедно їх копіює. Діві раніше інших дітей буде потрібна і власна кімната. Діви дуже вередливі в їжі: вам доведеться гарненько вивчити їх смаки.

   Дитина-Діва володіє природженим відчуттям відповідальності, на неї завжди можна покластися. Вона з розумінням і симпатією відноситься до домашніх і їх проблем. Після всього сказаного у вас може створитися враження, що Діва ? зразкова дитина. Це так, але лише частково. Тільки Діва здатна довести вас до «білого калєнія» своїм занудством: то їй здається, що соус пересолений і вона говоритиме про це півдня, то відмовиться надіти приготовану вами кофтину тому, що одна складочка загладжена не так акуратно, як їй хотілося б.

   Діви люблять піклуватися про маленькі безпорадні створіння. Тому коли стане питання про вибір вихованця, у жодному випадку не купуйте йому сенбернара або вівчарку. Справжня Діва завжди вважатиме за краще мати маленьку тварину: кошеня, пташку, хом'ячка. Варто прислухатися до того, що говорить ваша Дитина-Діва. Мудрості у неї часом більше, ніж у дорослого. Не слід лаяти і відчитувати Діву за якусь провину. Зазвичай вони рідко здійснюють щось недозволенне. Діви - маленькі реалісти, тому вони, можливо єдині діти, які не дуже люблять казки.

   У Діви ще в дитинстві неодмінно повинна бути якась велика мета в житті, яку вона всіма силами наполегливо прагнутиме досягти.

 

 

 

 

 


 

                                                Дитина-Терези

                             Вона в такому настрої, - додала Біла Королева, -

                             коли обов'язково потрібно з кимось сперечатися.

                             Неважливо про що - аби сперечатися.

  "Боже, який красень". Батьки Дитини-Терезів часто чують цю фразу. Діти-Терези дійсно настільки чарівні, що нагадують янголят із чудової дитячої книжки з картинками. Терези рідко кричать, весь час посміхаються і здаються всім задоволеними. Але ви відмітили у нього ямку на підборідді? Ось тут-то і заритий собака. У майбутньому вам ще належить дізнатися, яке насправді ваше янголятко.

   Одного разу, поставивши перед ним на сніданок вівсяну кашу і яйце, ви дивуватиметеся, чому він не їсть. Адже ви знаєте, що це його улюблені страви. Може, він захворів? Ні, відчуває себе добре. Може, просто не голодний? Ні, дуже голодний. Тоді в чому ж справа, питаєте ви. Бажаючи його розохотити, ви ставите перед ним стакан апельсинового соку і тост з сиром. І здійснюєте ще більшу помилку.

   Уся справа полягала в тому, що він ніяк не міг вирішити, з чого почати, а ви ускладнили завдання, додавши дві нові страви. У результаті сніданок цього дня пішов нанівець. Наступного дня, пам'ятаючи про вчорашню помилку, ви ставите перед ним тільки одну тарілку. Він змітає все в одну мить. Подаєте наступну страву. Через хвилину і його немає. Тепер ви зрозуміли, що саме головне - не ставити Малюка-Терезів перед вибором? Він не в змозі прийняти рішення.

   Точно також Терези не люблять, коли їх кваплять, особливо з ухваленням рішень. Тут Терези зовсім губляться і впадають у прострацію. Оточуючі схильні прийняти це за прояв упертості. Але чим-чим, а впертістю Терези не відрізняються.

   Дитині-Терезам краще на перших порах підказувати, з чого почати. І робити це потрібно спокійним, рівним голосом, інакше ви не тільки не зрушите справу з місця, але і погіршите її. Так само, як ви вчите інших дітей прибирати за собою іграшки і чистити зуби на ніч, Дитину-Терези потрібно з дитинства вивчати самостійно приймати рішення, інакше надалі вона не зможе обійтися без вашої допомоги. Ця проблема для Терезів одна з найскладніших.

   Якщо Малюк-Терези неспокійний, роздратований або упирається, причиною може бути телевізор, що дуже голосно працює у вітальні або шпалери кричущого забарвлення в дитячій. Замініть шпалери на блакитні або рожеві, і настрій його різко покращає. Якщо ви хочете від нього слухняності, включіть тиху музику, і він, слухаючи її, немов змія, зачарована звуками флейти, зробить все, що ви від нього хочете. Пам'ятайте: Дитині-Терезам необхідний спокій, тиша і триваліший, ніж іншим дітям, відпочинок.

   Тут ви стикаєтеся ще з однією проблемою. Вам здається, що ваша дитина ледача. Це не зовсім так. Просто у неї періоди активності змінюються періодами повної апатії. Прийміть це як належне. З цим важко що-небудь поробити. У період спокою вона як би акумулює енергію. Якщо вам вдалося навчити свою Дитину-Терези хоч у мінімальному ступені ухвалювати рішення, вона буде непоганим учнем. Розум Терезів швидкий і логічний, вони люблять дискутувати і дуже допитливі.

   Терези не люблять пліток. Не терплять вони і коли порушують їх самоту. Самі вони поважають інших і ніколи не втручаються туди, де їх не просять.

   Діти-Терези обожнюють лад і затишок у домі, тому часто допомагатимуть вам підтримувати в будинку чистоту. У Дітей-Терезів часто зустрічаються артистичні і музичні здібності, тому непогано вже в дитинстві показати їх фахівцям, щоб дати цим здібностям вчасно розвинутися. Діти-Терези незвичайно легко закохуються, тому в перехідному і юнацькому віці у них буде багато романів. Правда, справжню любов вони знайдуть не дуже скоро.      

    Пам'ятаючи про те, як важко ухвалити рішення, вам, мабуть, доведеться їм допомогти (підказати їх обранцеві або обраниці рішучіше узятися за справу і самим зробити пропозицію). Інакше все може вийти так само, як у дитинстві з тим самим нещасливим сніданком.

 

 

 


 

 

                                                  Дитина-Скорпіон

                  - А що ще ви учили?

                  - Були у нас ще Рифи Стародавньої Греції і 

                  Стародавнього Риму, Грязнопписання і Мати-й-мачуха. 

                   І ще Мімічні досліди, Тріконометрія, Фізіономія.

    Побачивши вперше свого новонародженого Скорпіона, батьки відчують законну гордість. Ще б, адже немовля куди більше, сильніше і міцніше за решту дітей. Але на те він і Скорпіон. Природа створила його бійцем, щоб він виходив переможців зі всіх життєвих баталій. Перш, ніж ви заберете немовляти з пологового будинку, купіть великий манеж з міцною сіткою. Міцність вашої покупки ви можете перевірити, забравшись усередину манежа прямо в магазині. На здивовані погляди продавщиці відповідайте гордим мовчанням і презирливим поглядом. Їй швидше за все невтямки, що манеж буде потрібно зовсім не немовляті, а вам самим, щоб, сховавшись за його надійною огорожею, ви могли спокійно випити чашку кави або дочитати газету без ризику, що ваш юний нащадок до вас дістанеться. Але це, звичайно, жарти, а якщо серйозно, маленького Скорпіона слід виховувати в строгості і суворій дисципліні. Вам доведеться виховати в ньому відчуття жалості до слабших і беззахисних створінь, терпіння, коли він програє, пошану до авторитету старших і здатність пробачати образи. Якщо вам вдасться виховати в ньому всі ці якості, ви подаруєте світу видатну особистість з блискучим розумом і чарівною зовнішністю.

   Немовля-Скорпіон може піти однією з двох доріг ? темною або світлою, і лише від вас залежить, яку він вибере. Дуже м'які, податливі і нерішучі матері з самого початку приречені на провал. Зі Скорпіоном вам потрібно навчитися проявляти надзвичайну твердість і доброту. Скорпіон поважатиме тільки того, в кому він відчує перевагу над собою. Ви повинні бути сильними і спокійними, бо спокій ? та ж сила. Якщо немовля виявить у вас обидві ці якості, він змириться (принаймні, на якийсь час), і ви отримаєте перемогу. Тільки тоді він дозволить вам стати його наставником.

   Знайте, що у Скорпіона навіть у ранньому дитинстві повинні бути свої секрети і таємниці, у які ніхто не має права втручатися. Зате від його гострого погляду не вислизне жодна дрібниця; він буде в курсі всіх маленьких і великих сімейних таємниць.

   Дитина-Скорпіон мудра не по роках. Те, що іншій дитині доведеться пояснювати роками, він зрозуміє самостійно і миттєво, якимсь шостим відчуттям.

   До тих, кого він любить, Скорпіон незвичайно уважний і відданий до самозабуття, зате ті, хто намагаються наступити йому на хвіст, ризикують отримати такий укол, від якого не скоро прийдуть до тями. Раджу всім пам'ятати про цю особливість Скорпіонів.

   Скорпіон володіє таким запасом енергії, що, якщо не направити її в потрібне русло, вона може перемкнутися на вельми небажані об'єкти. Дитину слід займати фізично і інтелектуально якомога більше. Його невгамовна допитливість повинна бути направлена на науку, літературу, мистецтво і спорт. Не намагайтеся вибрати за Скорпіона його майбутню спеціальність і тим більше наполягти на вашій думці. Вам потрібно тільки надати йому вибір, познайомивши з багатьма областями науки і мистецтва, а вже він сам вирішить, що йому більше підходить.

    Надлишок життєвої енергії вашого Скорпіона часто випліскуватиметься назовні у вигляді сліз, істерик і лютих суперечок. Навчіть його володіти своїми емоціями, але, не лаючи, а даючи логічне пояснення, чому так не слід поступати. Скорпіони, на жаль, схильні до наркотиків, тому слід дуже за ними стежити, щоб вчасно запобігти цій згубній схильності.

   Скорпіон обожнює свято Хеллоуїн, фільми жахів і фантастику.

   Незалежно від того, ким він стане в житті, він досягне у вибраній спеціальності великих висот завдяки силі, сміливості, цілеспрямованості і розуму. А ваше завдання, показуючи щоденний приклад доброти, любові і самовідданості, навчити його цим якостям.

 

 

 

 

 

 

                       Дитина-Стрілець 

Поряд з нами живе такий милий песик!.. Маленький тер'єр!

Очі у нього блискучі, а шорстка коричнева, довга і хвиляста!

Кинеш йому що-небудь, він тут же несе назад,

а потім сяде на задні лапки і просить, щоб йому дали кісточку!

Чого тільки він не робить - усього не згадаєш!

     Навіть у Немовлят-Стрільців яскраво висловлено бажання постійно знаходитися на людях. Вони не виносять самоти. Варто залишити їх на хвилину - вони починають голосно плакати. Зате якщо поставити ліжечко в кімнату, де повно дорослих, люди розмовляють і сміються, дитина тут же спокійно засне і уві сні посміхатиметься.

   Стрільці до самої старості в глибині душі залишаються дітьми. Ніякі нагадування дівчинці або Хлопчикові-Стрільцеві поводитися благопристойно не матимуть успіху. Річ у тому, що в ці слова Стрільці вкладають зовсім інше поняття. У їх розумінні бути справжньою леді або джентльменом - означає бути у всім чесним, без тіні брехні і фальші.

   Батьків Стрільці слухатимуться лише в тому випадку, якщо ті справедливі, чесні і поважають своїх дітей. Якщо мати або батько не мають рації, вони, на думку Стрільця, повинні визнати свою помилку і вибачитися. Ті батьки, які відмовляться поводитися так само, назавжди втратять авторитет в очах Стрільців. Діти-Стрільці страшно цікаві. Вони починають свій день із запитання і засипають з запитанням на вустах. Причому характер запитань здасться вам провокаційним, оскільки дорослі схильні приймати правду, не закамуфльовану лицемірством, за зухвалість.

   Старе прислів'я: "Маленькі дітки - маленькі проблеми, великі діти великі проблеми" здається написаною про Стрільців. Будучи досить незграбним у дитинстві, Стрілець часто боляче наступає дорослим на ноги. Зростаючи, Стрілець здатний заподіяти вам куди сильніший біль. Неприборкане жадання свободи, у тому числі і від сімейних вуз, може послужити причиною його раннього відходу з будинку з розривом сімейних відносин. Причому, порвавши з будинком, Стрілець може не писати, не дзвонити, не заходити місяцями і роками, і ви не знатимете, чи живий він взагалі.

   Уже в ранньому віці Стрілець буде часто і відчайдушно закохуватися, на щастя, ненадовго. Стрільців з дитинства слід привчати до економії і акуратності, особливо стосовно грошей. Вони вкрай марнотратні. Спосіб, за допомогою якого ви можете привчити Стрільця до ощадливості, досить простий. Якщо з'ясується, що він за день витратив гроші, виділені йому на тиждень на сніданки, не давайте йому більше ні копійки. Дні тижні, що залишилися, забезпечуйте його бутербродами, щоб він не голодував. Мабуть, комусь це здасться жорстоким, але із Стрільцем інакше не можна. Отримавши такий урок, він іншим разом подумає, чи слід кидати гроші на вітер.

   Діти-Стрільці люблять вчитися. Їх всесторонньо розвинений розум і величезна допитливість перетворює навчання на цікаву гру. Єдиною перешкодою може виявитися непосидючість і нетерплячість. Очі вашого Стрільця спрямовані в небо, тому він може не помітити лежачих під ногами каменів і спотикнутися об них. Але, навіть боляче вдарившись, він все одно йтиме вперед, а погляд його буде вічно спрямований увись, до невідомих зірок.

 

 

 

 

 

                                           Дитина-Козерог

- Ах, чому я не складаюся, як підзорна труба!

Якби я тільки знала, з чого почати, я б, напевно, зуміла.

Погладьте її по голівці! Побачите, як вона зрадіє.

... трохи дружньої участі... і папильотки у волосся... і ви її зовсім невпізнаєте.

   На думку деяких людей, усі новонароджені немовлята своїми зморщеними личками і тілами нагадують старичків. Але якщо це твердження і справедливо, то лише стосовно Козерогів. У дитинстві вони схожі на маленьких старичків, зате в зрілі роки виглядають куди молодше за своїх однолітків.

   Навіть у Немовлят-Козерогів відчувається незвичайна зрілість і дорослість. Так, якщо ви починаєте з ним сюсюкати і нести всіляку дурню, як зазвичай розмовляють з малюками, він обдарує вас таким поглядом, що ви відчуєте себе безглуздо і тут же припините недоречний лепет.

   У Дітей-Козерогів сильна воля і вони твердо знають, чого хочуть. Але на відміну від інших немовлят, вони не почнуть виявляти свої бажання криками або іншими проявами упертості. Якщо їм щось не подобається, вони спокійно подивляться вам в очі, і ви зрозумієте, що не мали рацію. Причому відчуєте себе, школяр, що провинився перед вчителем.

   Свої бажання Діти-Козероги виражають дуже конкретно і відвернути їх від задуманого неможливо. Правда, якщо задумане не дуже для них важливо, вони можуть спокійно відступити у відповідь на ваше тверде "ні". Але якщо їм щось дуже потрібне, вони все одно доб'ються свого рано чи пізно.

   Дитина-Козерог з раннього віку відрізняється дисциплінованістю. Його іграшки лежать у визначеному місці, і він протестуватиме, якщо ви посмієте порушити встановлений ним порядок. І хлопчики і дівчатка Козероги досить слухняні і рідко "ходять на голові".

   Козероги-діти дуже прив'язані до будинку і сім'ї. Дитина-Козерог вважає за краще гуляти з батьками, а якщо вони зайняті, посидить удома, але не побіжить у двір грати зі своїми однолітками.

   У нього рідко буває багато приятелів, зате неодмінно є близький друг, якому він повіряє всі свої секрети і таємниці.

   Навчання в школі і в інституті не представляє труднощів для Козерогів завдяки завзятості, посидючості, відповідальності і працьовитості. Проблемою може бути тільки зайва повільність.

   Зі всіх ігор Діти-Козероги вважають за краще грати в дорослих: маму і тата, лікаря-пацієнта, вчителя-учня, продавця-покупця і так далі. Козероги також люблять малювати і слухати музику, але більше всього вони люблять займатися тим, що має якийсь практичний сенс, наприклад, майструвати.

   Діти-Козероги слухняні, надійні, наполегливі, але дуже боязкі, невпевнені в собі і некомунікабельні. У зв'язку з цим в перехідному віці і особливо в період першої закоханості виникає немало проблем. У таких випадках дітям слід допомогти подолати страх, боязкість і невпевненість.

   У цілому ж Діти-Козероги за вдачею дуже приємні. Вони поважають оточуючих, не лізуть у чужі справи, обожнюють будинок і всіх, хто в ньому знаходиться, у першу чергу, вас. Такими вони залишаться на все життя, і ви в повну міру відчуєте на собі їх любов і турботу, коли постарієте. Вони оточать вас такою ж увагою і ласкою, якими ви оточували їх колись у далекому дитинстві.

 

 

 

                                              Дитина-Водолій

                                                           ... І, ніби то уві сні 

                                                           Нечутно дівчинка йде 

                                                           По казковій країні 

                                                           І бачить безліч чудес 

                                                          У підземній глибині...

    Як випливає з народних англійських віршів Матінки Гуски, хлопчики зроблені "з равликів, черепашок і зелених жаб", а дівчатка "з цукерок і тістечок і ласощів всіляких". Але це твердження ніяк не відноситься до Немовлят-Водоліїв. І хлопчики і дівчатка Водолії зроблені з суміші урану, електрики і високочастотних хвиль, і вам доведеться все життя знаходити їх не поряд з собою, а в далекому майбутньому.

   Ці діти незалежні, уперті, чутливі, винахідливі і на рідкість оригінальні, причому настільки, що батьки не знають, що й думати. Іноді їм здається що їх дитина геній, а іноді – що мало не божевільний. Причому і в тому і в іншому випадку вони не далекі від істини. З Дитиною-Водолієм ніщо не виключене. Він? справжня загадка. Видатні здібності Водолія можуть виявитися як у дитинстві, так і в зрілому і навіть немолодому віці.

   У дитинстві Водолій частіше перебуває під знаком "мінус". На всі батьківські накази (напевно) і навіть проханню (швидше за все) він відповідає відмовою і поступає завжди по-своєму. Правда, слід сказати, що його власні рішення не тільки цілком осмислені, але часом і дуже розумні.

   Навіть ті хлопчики і дівчатка Водолії, які переважно тихі і милі, здатні на найнесподіваніші вчинки. Вони ніколи не знають, яка їх мета; у чому вони упевнені - це як туди добратися.

   Учити і виховувати Водоліїв ? завдання не з простих. Вам доведеться сильно постаратися, щоб наставити своє чадо на шлях істинний.

   Перше, що слід зробити ? зупинитися на якій-небудь одній з його надзвичайних ідей і направляти його до неї, стежачи, щоб він нікуди не повернув. Ваша Дочка-Водолій цілком можливо захоче стати прима-балериною світового масштабу, причому такою, щоб їй позаздрила покійна Ганна Павлова, а Син-Водолій зупинить свій вибір на професії іхтіолога, океанографа, антрополога і чомусь ще екзотичнішому. Такі професії, як медсестра, продавець, вчитель, службовець, бухгалтер, ніколи не привернуть уваги Водоліїв через свою повсякденність і неоригінальність.

   З Дитиною-Водолієм треба бути постійно готовим до всього. Він може бігати по вулиці у дощ без парасольки і плаща, бродити в тумані і загубитися, а також рити канавку для стоку води на задньому дворі за допомогою вашої улюбленої антикварної срібної ложки.

   Так само нерівний Водолій і в навчанні. Ви будете поперемінно то сяяти від гордості за своє чадо, який "просто справжній геній", то червоніти від сорому за його несподівані витівки в школі. Вчителі часто скаржитимуться, що, знайшовши швидше за всіх в класі вірне рішення задачі, ваш Водолій відмовляється повідомити, як він це зробив. Але вся річ у тому, що найчастіше він і сам цього не знає. Усе відбулося чисто інтуїтивно.

   Виховуючи Водолія, допомагайте йому систематизувати свої думки і вибудовувати їх по законах логіки. Інакше він виросте в досить ексцентричну особу з безліччю ідей, які переплуталися у нього в голові так, що він не в змозі знайти кінців.

   Привчіть вашого Водолія з дитячих років до якого-небудь виду спорту або хоч би до простих прогулянок і зарядки. Володіючи підвищеною мозковою активністю, Водолії часто фізично абсолютно інертні.

   Через свою надчутливість і здатність проникати в думки і душі інших, Водолії нерідко схильні до песимізму або дратівливості. Це пояснюється тим, що вони уловлюють навіть невисловлені і невиражені думки і відчуття і це їх сильно мучить. Простежте за тим, щоб атмосфера в будинку була спокійною і доброзичливою, інакше ваш Водолій виросте нервовим і неврівноваженим.

   У Водоліїв завжди маса друзів і знайомих. Вони встигають за один день познайомитися і подружитися з десятком нових людей і з такою же кількістю посваритися. Не дивуйтеся, коли у вас в будинку за одним столом опиняться одночасно нащадок сімейства Рокфеллерів і бомж з сусідньої вулиці. Водолії не надають значення соціальному походженню своїх знайомих. Для нього всі вони друзі. Він ставляться до них з однаковою симпатією просто тому, що вони - представники людства, яке він щиро любить.

 

 

 

                                        Дитина-Риби  

                                                              І знову я серцем з нею -

                                                             Дівчинкою днів, що пішли

                                                             Давньою радістю моєю.

                                                            Якщо світ підмісячний сам

                                                            Лише уві сні з'явився нам

                                                            Люди, як не вірить снам?

   Як відомо, більшість дітей знаходять у капусті. Або їх приносять лелеки. Але тільки не Немовля-Рибу. Цей з'явився прямо з казки, спустившись на нашу грішну землю по місячному світлу.

   Якщо ви придивитеся до нього уважніше, то побачите, що він незвичайно схожий на маленького ельфа або фею з мрійливими чарівними очима. Що ж до крилець, то вони просто зламалися, поки він до вас добирався.

     Не зважаючи на ангельський вид вашого немовляти, характер у нього далеко не ангельський. Він завжди зуміє наполягти на своєму, хоч і супроводжуватиме свою рішучість спокусливими усмішками і наївним поглядом на подив прозорих очей. Якщо ви захочете уявити, на що перетворяться ваші діти через декілька років, раджу вам звернутися до книг "Пітер Пен" або "Аліса в країні чудес". І той, і інший персонаж найкращим чином відповідають вашим власним дітям, і не дивно, що саме ці твори часто стають їх настільними книгами, а персонажі - улюбленими героями.

   Більше всього на світі ці діти люблять казки; вони примушуватимуть вас грати в них все життя, якщо ви чогось хочете від них добитися. Іншим дітям досить пообіцяти як нагороду зайву порцію десерту або похід у цирк. Цьому ж треба влаштувати цирк, театр і королівський палац у власному будинку. Причому він не задовольниться, якщо ви тільки на словах погодитеся грати роль Королеви або Кота в чоботях. Ви повинні виглядати точно так, як і вищезазначені персонажі, іншими словами, надіти чоботи з ботфортами (якщо їх у вас немає, доведеться знайти) і причепити до поясу шпагу, або парик з короною і надіти плаття з шлейфом. Тільки тоді ваша дитина дозволить себе на що-небудь умовити.

   Коли Риби трохи підростуть, вам доведеться витратити силу-силенну часу, щоб привчити їх до порядку і певного розкладу. (Усі ці речі його таємні вороги.)

   Саме Риби належать до тих нестерпних дітей, які вважають за краще спати вдень і грати ночами, хоча це заподіює оточуючим масу незручностей. Малюки-Риби здатні навіть переконати батьків, що читати, незважаючи на пізню годину, куди приємніше. Діти-Риби ростуть боязкими і невпевненими, вимагають масу уваги і турбот. Немало зусиль доведеться докласти, перш ніж вони усвідомлюють свої унікальні природні здібності.

   У школі у Риб буде багато неприємностей через те, що вони не засвоюють ті правила, яким інші діти підкоряються без всяких видимих зусиль.

   Зате хлопчики і Дівчатка-Риби незвичайно артистичні і музичні. Вони добре танцюють, малюють, люблять поезію і казки.

   Діти-Риби не підкоряються чужим правилам, а люблять встановлювати (для себе) свої власні. Якщо їм намагаються в цьому перешкодити, вони ударяються в сльози. Риби віддають перевагу суспільству дорослих над дитячими компаніями.

   Риб часто звинувачують в брехні. Але насправді це не брехня, а дуже багата уява, через яку вони часто розповідають небилиці. У таких випадках слідує перемкне дитину на створення віршів або казок, придумування мальованих картинок. Хтозна, може це з часом стане справою його життя.

   Риби дуже ніжні, чутливі і мало пристосовані для життя на цьому величезному і жорстокому світі. Тому від батьків буде потрібно багато терпіння, такту, мудрості і витримки, щоб навчити дитину співвідносити свої мрії і надії з суворою дійсністю. І якщо ви навчите її бути стійкою і хороброю і плисти проти течії, вона одного разу обдарує світ одним зі своїх дивовижних прозрінь.