Комунальний заклад дошкільної освіти №80 м.Кривий Ріг

 





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Погода в Україні

Проведення тижня психології

May 20, 2015
Практичний психолог О.А.Самолюк з 20.04. по 24.04.2014 р. провела тиждень психології.

Понеділок 20.04.2015 р.

Індивідуальне заняття з піскотерапії

«Пригоди в пустелі»

 

Завдання: розвиток відчуття дотику, уяви, сенсорних уявлень; розвиток дрібної моторики; зниження психофізичного напруги; регуляція м'язової напруги, розслаблення; формувати знання про властивості піску, розвивати мовлення дитини..

Обладнання: набір іграшкових солдатиків, камінці,штучне листя, кварцовий пісок.

Хід заняття:

Психолог:

  • Захищати Вітчизну - значить робити добро для неї. Поки хлопчики ще маленькі, їм треба бути чемними та слухняними. Якщо вони будуть допомагати мамі і татові, будуть захищати дівчаток і більш слабких хлопців, то їх можна назвати справжніми лицарями, захисниками! Уявімо, що наші солдати потрапили до пустелі. Як ти думаєш, які б пригоди з ними сталися?

Дитина починає гратися з піском та запропонованим для неї обладнанням, складаючи при цьому розповідь.

            Консультація для вихователів ДНЗ

«Портрет сучасного вихователя»

Сучасний вихователь! Яким він має бути? Яким його хочуть бачити діти, батьки, держава? Яким він сам себе бачить? Ці надзвичайно актуальні питання турбують сьогодні всіх нас.

         Ні для кого не секрет, що професія вихователя - вкрай важлива й відповідальна, а відтак висуває до особистості особливі вимоги. Це глибока любов до дітей і колосальне терпіння, позитивне ставлення до життя і доброзичливість, тактовність і прагнення постійно вчитися, ерудованість і здатність до творчості. Відомо, творчих дітей може виховати тільки творчий педагог, який може винаходити в процесі повсякденної професійної діяльності щось нове, комбінувати й видозмінювати, адаптувати відоме до вікових та індивідуальних особливостей конкретної дитини, який може виявляти гнучкість у виборі адекватних засобів впливу на малюка, який шукає нестандартні способи розв'язання освітніх завдань, який обирає оригінальне доцільне застосування засобів стимулювання творчої ініціативи вихованців та їхньої пізнавальної активності. Я.А. Коменський писав: «Ніхто не може зробити мудрим, крім мудрого, ніхто високоморальним і доброчесним, за винятком високоморального і доброчесного». Саме тому в дошкільних навчальних закладах мають працювати творчі, віддані своїй справі люди, здатні натхненно працювати на користь кожної дитини. Вихователь повинен допомогти дітям набути життєвого досвіду, збагатити їхній словник, навчити орієнтуватися у складних питаннях навколишнього світу. Тільки в атмосфері доброзичливості, взаєморозуміння, взаємоповаги між дитиною і дорослим у неї формується впевненість у своїх силах, своя точка зору. Справжній вихователь повинен любити дитину такою, якою вона є, допомогати їй стати кращою! Бо, вихователь - це садівник, який сіє зерна світлого, доброго та розумного в довірливу душу дитини. Безперечно, вихователь має бути дуже уважним і чуйним до кожного вихованця і в разі виявлення якихось проблем щодо здоров'я дитини вміти надавати їй необхідну допомогу. Повинен всіляко допомагати дітям слідкувати за чистотою, охайністю та порядком «Доглядаючи за дитиною, миючи її, стежачи за її чистотою та охайністю, вихователь відразу ж стає ближчою до неї, що сприяє налагодженню тісного зв'язку і родинних стосунків, а будь - яка робота, корисна для здоров'я дитини, - благородна». - вважала Наталія Дмитрівна Лубнець. Вихователь дитячого садка, виявляючи турботу про здоров'я дітей та їхнє фізичне виховання, має також допомагати маленьким громадянам засвоїти першу й найголовнішу в їхньому житті абетку - ази високої моральності. Саме ця абетка - основа для формування у дітей кращих людських якостей та духовності. Педагог прищеплюючи своїм вихованцям етичні норми має пробуджувати в них почуття любові, співпереживання до всього живого, почуття дружби та поваги.

       Без чуйного ставлення вихователя до дитини, поваги до її честі та гідності неможливе формування ні високих моральних якостей, ні звичайних слухняності та дисциплінованості. Увесь процес виховання та навчання в дитячому садку здійснюється через спілкування вихователя з вихованцями, тому вихователь повинен вчитися бачити себе очима дітей намагатися викликати у них захоплення і бажання бути схожими на нього. Частіше всміхатися дітям, будувати спілкування з дітьми не «від себе», а «від них», тоді дитина буде в радіусі його педагогічного впливу, що зробить можливою міжособистісну співтворчість. Вихователь повинен вислуховувати кожну дитину до кінця, не перебиваючи. Винагорода за терпіння - мовленнєві перлинки, несподівані злети дитячої думки. Обов'язково мудрий вихователь зможе помітити в кожному із дітей в душі вогник і розпалити його до пожежі добра та любові. Отже, вихователь насамперед має легко знаходити спільну мову з дітьми, бути правдивим і справедливим, мати неабияке терпіння та витримку.

          Неодмінно високі моральні якості сучасного педагога повинні поєднуватися з професіоналізмом. Для цього потрібні спеціальна теоретична підготовка, вміння застосовувати набуті знання на практиці. Важливою складовою професійної діяльності є ознайомлення з прогресивною педагогічною думкою, з досягненнями сучасної науки, культури, систематична робота із самоосвіти, вдосконалення кваліфікації. Звичайно ж, вихователь повинен мати і спеціальну підготовку у роботі з інноваційними технологіями, без яких сучасний стан дошкільної освіти неможливий. Вихователь має глибоко знати педагогіку й досконало вивчати психологію дитини, мати чітке уявлення про мету, зміст, методи, прийоми та організаційні форми навчально - виховної роботи у дошкільному закладі.

        Я вважаю, що лише педагог, який «іде в ногу з життям», зможе виховати всебічно й гармонійно розвинену особистість, задовольнити різноманітні запити та інтереси своїх вихованців і зажити серед них високого авторитету. Сьогодні як ніколи важливо, щоб людина, яка пов'язала своє життя з освітою, приходила працювати в дошкільний заклад за покликанням. На вихователя покладається величезна відповідальність за долю кожної дитини, яку ввірили йому батьки. Ось саме таким, на мою думку має бути сучасний вихователь!

Вівторок 21.04.2015 р.

Перегляд мультфільмів «Маша та вареня», «Як Маша з подушкою посварилася», «Маша більше не лінується»

(всі вікові групи)

Мета: Виховувати в дітях любов до оточуючих, налагодження дружних взаємин, навчити керувати своїми емоціями, дотримуватись правил правильної поведінки на прикладі мультфільмів, вчити висловлювати свою думку.Вівторок 21.04.2015 р.

Перегляд мультфільмів «Маша та вареня», «Як Маша з подушкою посварилася», «Маша більше не лінується»

(всі вікові групи)

Мета: Виховувати в дітях любов до оточуючих, налагодження дружних взаємин, навчити керувати своїми емоціями, дотримуватись правил правильної поведінки на прикладі мультфільмів, вчити висловлювати свою думку.

Перегляд презентації з педагогами: «Синдром емоційного вигорання»

Мета: визначити причини й ознаки синдрому вигорання, обговорити ефективні шляхи його подолання; здійснювати профілактику стресів у педагогічному середовищі; допомогти вчителям розібратися у своїх власних життєвих поглядах; сприяти розумінню цінності та необхідності самопізнання, вихованню в собі професійної впевненості; формувати навички психогігієни у повсякденному житті.

 

Якщо ми не знаходимо спокою у собі,

безнадійно його шукати будь-де.

Ларошфуко

        За даними дослідження американського  Національного інституту проблем здоров'я і професійної безпеки в наш час більше 35 млн. людей у всьому світі страждають клінічною формою синдрому хронічної втоми. На початку 70 років XX ст.. цей стан було визначено як синдром «емоційного вигорання».

Існує так звана «група ризику» працівників, які найбільш схильні до вигорання – це  ті, хто працює у сфері «людина-людина» і в силу своєї професії змушені багато і інтенсивно спілкуватись з іншими  людьми. Факторами, які впливають на вигорання, є індивідуальні особливості нервової системи і темпераменту. Швидше «вигорають» працівники з слабкою нервовою системою і ті, хто має інтровертований характер, індивідуальні особливості яких не поєднуються з вимогами професій типу «людина-людина».

Процес вигорання виникає в результаті внутрішнього накопичення негативних емоцій без відповідної «розрядки» і розвивається поступово. Спочатку у «вигораючого» починає зростати напруга у спілкуванні. Далі емоційна перевтома переходить у фізичну, людина не відчуває в собі сил для виконання навіть дріб'язкових справ, доводиться докладати багато зусиль, щоб примусити себе приступити до роботи.  Така втома може провокувати стан пригніченості, апатію, спалахи роздратування, відчуття постійної напруги, дискомфорту. Стає усе важче зосередитись на виконуваній роботі, усе частіше з голови вилітають важливі справи. Людина вже не завжди здатна стримати викликане оточуючими роздратування, виникає потреба усамітнитися, обмежити контакти. Якщо ж це не вдається , то спрацьовує певна захисна реакція організму, яка може виражатися у байдужості до людей, цинізмі і навіть агресії.

Вигорання відбувається дуже поступово (I стадія триває 3-5 років, II триває 5-15 років, III – від 10 до 20 років), на його тлі можуть загострюватись хронічні і виникати нові хвороби.

Середа 22.04.2015 р.

 

Проведення акції  «Від серця – до серця»

(Батьки всіх вікових груп)

Мета: Підвищення рівня професійної майстерності  у питаннях взаємодії з родинами вихованців, налагодження дружніх взаємин, партнерства, підняття настрою, підвищення культури спілкування між працівниками дитячого закладу та батьками.

Обладнання: Велике серце зроблене з маленьких сердечок з написаними на них побажаннями.

Четвер 23.04.2015 р.

Музична розвага «Весняне свято повітряних кульок».

(дошкільна VI гр..)

Ведуча:

«Вийди, вийди, сонечко, на дідове полечко,

на бабине зіллячко, на наше подвір’ячко,

 на весняні квіточки, на маленькі діточки,

там вони граються, тебе дожидаються…»

-          Діти ми сьогодні зібралися з вами на «Весняне свято повітряних кульок»

                                        ПІСНЯ ВЕСНЯНИХ ХВИЛИН
                                                                                                    В. Берестов

Що не днина,
По хвилині
Довша день,
Коротша ніч.
Потихеньку,
Помаленьку
Проганяєм зиму
Пріч!

Ведуча зачитує вірш:

КВІТЕНЬ
                                                                              Елена Эрато

Квітень в гості завітав,
Килимок з трави прослав,
Із птахами привітався,
Сонцем зранку посміхався,
Вітерець легкий приніс,
Розбудив і сад, і ліс.
Прокидаються поля,
Розквітає вся земля.

Ведуча: Діти давайте затанцюємо «Весняний хоровод»

-          Зараз , я хочу, щоб ви відгадали весняні загадки:

Я завжди зі світлом дружний,
Якщо сонечко в вікні,
Я від дзеркала, від калюжі
Пробігаю по стіні.

                                                            (Сонячний зайчик.)

Новосілля у шпака
Він радіє без кінця.
Щоб у нас жив пересмішник,
Змайстрували ми ...
                                                            (Шпаківня.)

 

Тут на гілці чийсь будинок
Ні дверей в ньому, ні вікон,
Але пташенятам там жити тепло.
Будинок такий звуть ...
                                                               (Гніздо.)

В ніч - мороз
З ранку - крапель,
Отже, на дворі...

                                                                 (Квітень.)

-          Молодці ви відгадали всі загадки про весну.

Ведуча: А зараз давайте затанцюємо веселий танок, що називається «Кульковий паровозик»

-          Ви молодці гарно добралися до станції веселих завдань. Слідуюче завдання «Хто довше  не дасть впасти кульці на підлогу»

Ведуча:  Ну що ж ми з Вами гарно провели час, повітряні кульки веселили нас дуже гарно. Дякую всім за гарний настрій , до зустрічей!

                    Проведення акції «Батьківське серце підкаже»

Мета: Налагодження дружніх взаємин з батьками вихованців дитячого закладу, підвищення емоційного стану батьків та дітей, виховання любові та поваги один до одного.

Обвівши  долоньку кожного малюка, написали ім'я дитини, схолвавши під стікером. Коли батьки приходили за дитиною, повинні були відгадати долоньку своєї дитини.

П'ятниця 24.04.2015 р.

(дошкільні V,VI гр.)

                             Виставка малюнків «Моя щаслива родина»

Твоя сім'я найдружніша, найбільш креативна, талановита, загалом, сама-сама? Розкажи про це нам.

Мета: Вчити дітей зображувати свою сім'ю в спільній діяльності, відображати  притаманні риси кожному члену родини, поліпшувати емоційний стан при малюванні.